Pompy Nova

NOVA to pompa zatapialna przeznaczona do odwadniania i odprowadzania wody deszczowej w zastosowaniach mieszkaniowych. Z okazji 40 lat obecności na rynku, typoszereg Nova został zaprojektowany na nowo, rezultatem czego jest jeszcze wyższa niezawodność, wytrzymałość i łatwość eksploatacji. Pompę Nova można również stosować do opróżniania zbiorników/cystern. Odpowiednia do montażu stacjonarnego lub przenośnego. Dostępna w wersji do pracy automatycznej z zintegrowanym wyłącznikiem pływakowym lub w wersji manualnej. Pompę można stosować do odwadniania zalanych piwnic i garaży, w studzienkach wody deszczowej oraz w sytuacjach awaryjnych, w ustawieniu przenośnym, np. w przypadku potrzeby odprowadzenia wody z zalanego budynku. Korpus pompy, wirnik oraz kratka ssawna wykonane z technopolimeru. Wał silnika ze stali nierdzewnej. Wszystkie wersje z silnikiem jednofazowym wyposażone w zintegrowane zabezpieczenie termiczne. Czas pracy na sucho wynosi maksymalnie 1 minutę. Swobodny przelot 10 mm. Zgodnie z normą EN 60335-2-41, w przypadku pracy na zewnątrz, pompę należy stosować z przewodem zasilającym 10 m.

 

Przepływ min. i maks. od 1 m3 /h do 16 m3/h
Maks. wysokość podnoszenia 10,2 m
Przetłaczane medium woda drenażowa i woda deszczowa bez zanieczyszczeń
Swobodny przelot 5 mm lub 10 mm, w zależności od modelu
Zakres temperatury medium od +0°C do +35°C w przypadku zastosowań w gospodarstwach domowych od +0°C do +50° C w przypadku innych zastosowań
Przyłącze gwintowane 1” 1/4
Materiał wirnika technopolimer
Stopień ochrony IP 68
Klasa izolacji silnika F
Dopuszczalny czas pracy na sucho 1 minuta
Montaż stacjonarny lub przenośny w pozycji pionowej


NOVA UP MAE to elektroniczna pompa do odwadniania z pionowym króćcem tłocznym w wersji automatycznej i manualnej. Wyjmowany filtr pozwala na odwadnianie do poziomu 2/3 mm od podłoża. Suwak z sondami pozwala na regulację poziomu załączania i wyłączania pompy, co zwiększa zakres jej zastosowania. Pionowe przyłącze tłoczne i elektroniczna sonda pozwalają na zastosowanie pompy w studzienkach o małych wymiarach. Pompa może być stosowana do medium zawierającego cząstki stałe o maksymalnej wielkośi do 10 mm. Korpus pompy, wirnik, górna część obudowy oraz kratka ssawna wykonane z technopolimeru. Silnik, wał rotora oraz śruby wykonane ze stali nierdzewnej. Uszczelnienie w postaci trzech O-ringów z komorą olejową. Asynchroniczny silnik zatapialny do pracy ciągłej. Stojan w szczelnym korpusie ze stali nierdzewnej. Rotor zamontowany na większych łożyskach kulowych, smarowanych bezobsługowo. Wbudowane zabezpieczenie termiczne, zabezpieczenie przed przeciążniem oraz kondensator rozruchowy.

DANE TECHNICZNE:
Zakres wydajności:
od 1 do 15 m3/h przy wysokości podnoszenia do 10 m
Zakres temperatury medium: od 0 ° C do +35 ° C w gospodarstwie domowym
Przetłaczane medium: woda zanieczyszczona bez włókien
Min. głębokość zasysania:
NOVA UP 300 M-AE 60 mm
NOVA UP 600 M-AE 70 mm
Maks. głębokość zanurzenia: 7 m
Ustawienie: pionowe, stacjonarne lub przenośne
Stopień ochrony: IP 68
Klasa izolacji: F


VERTY NOVA to pompy zatapialne zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w wąskich zbiornikach, o rozmiarach nawet 20 cm x 20 cm. Odpowiednia do tłoczenia wody zanieczyszczonej z zawartością części stałych o średnicy do 5 mm. Pompa ze zintegrowanym wyłącznikiem pływakowym. Wykonana z materiałów odpornych na korozję. Możliwość tłoczenia nawet do poziomu 2 –3 mm od podłoża (tryb ręczny). Niski poziom załączenia pompy: 10 –15 mm (tryb ręczny). Przełącznik trybu pracy (ręczna / automatyczna). Łatwy dostęp do wyłącznika pływakowego w celu konserwacji zapewnia przesuwna obudowa. Silnik z zabezpieczeniem termicznym. Bardzo dobre chłodzenie silnika pozwala na pracę w częściowym zanurzeniu. W zakresie dostawy przewód z wtyczką zawór zwrotny oraz 4-stopniowe przyłącze.

DANE TECHNICZNE:
Zakres wydajności:
od 1 do 10 m3/h przy wysokości podnoszenia do 9 m
Zakres temperatury medium: od 0°C do +35°C w gospodarstwie domowym
Przetłaczane medium: woda zanieczyszczona bez włókien
Min. głębokość zasysania: 10-15 mm tryb ręczny
Maks. głębokość zanurzenia: 7 m