Pompy AQUA

AQUATWIN TOP to zestawy do podnoszenia ciśnienia przeznaczone do systemów wykorzystania wody deszczowej z 2 pompami wirowymi EUROINOX lub JETINOX. W zakresie dostawy zintegrowany zbiornik buforowy o pojemności 150 l. Odpowiednie do systemów wykorzystania wody deszczowej średniej i dużej wielkości.

PANEL STERUJĄCY:
Przetwornica umożliwia zamianę kolejności załączania pomp przy każdym uruchomieniu. Wyłącznik główny. Sterownik PLC do zarządzania i monitorowania zaopatrzenia w wodę. Niskonapięciowy obwód pomocniczy z własnym transformatorem, bezpiecznikami oraz trójdrogowym zaworem z napędem elektrycznym do przełączania źródła zaopatrzenia w wodę zbiornik/wodociąg. Czarna konstrukcja stalowa z powłoką kataforetyczną zbiornik o pojemności do 150 l do magazynowania wody z wodociągu, kolektor tłoczny z zaworem odcinającym, naczynie wzbiorcze o pojemnośi 8 l. Przyłącze wody wodociągowej ze szczeliną powietrzną zgodnie z EN1717: Ochrona przed wtórnym zanieczyszczeniem wody pitnej w instalacjach wodnych i wymogów w odniesieniu do urządzeń w zakresie zapobiegania zanieczyszczeniom z przepływu zwrotnego.

DANE TECHNICZNE:
Zasilanie:
230 V jednofazowe
Częstotliwość: 50 Hz
Montaż: tylko w pozycji pionowej
Zakres temperatury medium: od 0°C do +40°C
Maks. temperatura otoczenia: 40°C
Maks. ciśnienie: 5,5 bar
Przetłaczane medium: czyste, wolne od części stałych
Zakres regulacji ciśnienia: od 3 do 5 bar
Króciec ssący: 1”
Króciec tłoczny: 1”½
Stopień ochrony: IP 44


AQUAPROF jest kompletnym, wstępnie zmontowanym systemem wykorzystania wody deszczowej w domach jednorodzinnych lub dwurodzinnych. System składa sięz konsoli wykonanej z polietylenu nadającego się do recyklingu, w pełni automatycznego urządzenia sterującego, zaworu trójdrogowego oraz pompy typoszeregu EuroInox 30/50 M lub EuroInox 40/50 M . W standardowym zakresie dostawy uchwyt do montażu naściennego oraz wyłącznik pływakowy z przewodem 20 m w wersji Aquaprof Basic lub sonda poziomu z przewodem 20 m w wersji Aquaprof TOP.

DANE TECHNICZNE:
Stopień ochrony:
IP 42
Zakres temperatury otoczenia: min. +5°C - max. +40°C
Maks. przepływ: 80 l/min
Maks. wys. podnoszenia: 42,2 m. (Aquaprof 30/50); 57,7 m. (Aquaprof 40/50)
Zakres temperatury medium: od + 5°C do +35°C
Maks. ciśnienie robocze: 6 bar (600 kPA)
Maks. ciśnienie w przewodzie zasilającym: 4 bar (400 kPA)
Maks. wysokość stosowania: 15 m
Przyłącze wody pitnej: 3/4”
Przyłącze ssące i tłoczne pompy: 1”