Pompy Feka

Pompa zatapialna do odprowadzania ścieków w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Pompy FEKA VS GRINDER posiadają certyfikat zgodności z normą Unii Europejskiej EN 12050-1, która dotyczy systemów do odprowadzania ścieków zawierających fekalia w budynkach i na placach budowy. Dzięki nożowi tnącemu, pompa nadaje się do systemów z rurami o małej średnicy lub wymagających wysokiego ciśnienia. Pompa odpowiednia do instalacji stałych, z urządzeniem sprzęgającym lub do instalacji ruchomych, jeśli jest umieszczona bezpośrednio na dnie zbiornika. Konstrukcja zgodna z normami CEI 2-3 CEI 61-69 (EN 60335-2-41). Wersja jednofazowa dostępna jest w wersji automatycznej, z wbudowanym wyłącznikiem pływakowym lub w wersji ręcznej, bez wyłącznika pływakowego.

KONSTRUKCJA CZĘŚCI HYDRAULICZNEJ:
Wał silnika wykonany jest ze stali nierdzewnej AISI 316. Podwójne uszczelnienie mechaniczne z komorą olejową (olej nietoksyczny) węgiel/alumina po stronie silnika i węglik krzemu po stronie hydraulicznej. Pokrywa uchwytu uszczelnienia, obudowa silnika i uchwyt wykonane są ze stali nierdzewnej. Korpus pompy i podstawa wykonane są z żeliwa. System tnący ze stali nierdzewnej AISI 630. Uchwyt pokryty jest gumą izolacyjną.

KONSTRUKCJA SILNIKA
Silnik asynchroniczny, wodoszczelny, chłodzony pompowaną cieczą. Wirnik zamontowany na nasmarowanych dożywotnio łożyskach kulowych, przewymiarowanych i dobranych tak, aby zapewnić niski poziom hałasu i trwałość urządzenia. Standardowo zabezpieczenie termoamperometryczne dla wersji jednofazowej z kondensatorem w standardzie. Wersja trójfazowa posiada zabezpieczenie termiczne, które można podłączyć do panelu sterowania.


Feka FXC to pompa zatapialna przeznaczona do odprowadzania ścieków z budynków użyteczności publicznej. Pompa posiada certyfikat zgodności z normą EN 12050-2. Odpowiednia do montażu w ustawieniu stacjonarnym za pomocą stopy sprzęgającej lub w ustawieniu przenośnym, jeśli pompa umieszczana jest bezpośrednio na dnie zbiornika. Pompa przeznaczona do wody zanieczyszczonej bez zawartości długich włókien, do wody deszczowej i gruntowej oraz do odwadniania miejsc narażonych na zalewanie, gdzie wymagane jest duże natężenie przepływu. Konstrukcja umożliwiająca łatwy dostęp do głównych podzespołów pozwala na szybkie prowadzenie prac konserwacyjnych. Wersje do pracy automatycznej z silnikami do 1,5 kW. Dostępna wersja ATEX do użytku w strefach zagrożonych wybuchem (Certyfikat ATEX: II2G Exdb k IIB T4 lub IEC EX: Ex db IIB T4 Gb).

KONSTRUKCJA CZĘŚCI HYDRAULICZNEJ
Wirnik kanałowy o swobodnym przelocie, z systemem zapobiegającym blokowaniu, o swobodnym przelocie 50 mm . Korpus pompy i wirnik wykonane z żeliwa. Wał silnika ze stali nierdzewnej AISI 304. Podwójne uszczelnienie mechaniczne SiC-SiC/SiC-C w komorze olejowej, nie mające kontaktu z przetłaczanym medium. Króciec tłoczny z kołnierzem gwintowanym.

KONSTRUKCJA SILNIKA
Silniki dostępne w wersjach asynchronicznych, jednofazowych (MA / MNA) i trójfazowych (TNA). Rotor zamontowany na łożyskach smarowanych. Praca ciągła S1 z silnikiem w pełnym zanurzeniu. Praca na sucho przez maksymalnie 10 minut. Czujniki temperatury uzwojenia silnika z progiem zadziałania +130°C. Dławik kablowy zalany żywicą, przewód zasilający z szybkozłączem 07RN8-F. Wersje z silnikiem jednofazowym wyposażone w zintegrowany kondensator; wersje do 1,5 kW dostępne z wyłącznikiem pływakowym do pracy automatycznej. W wersji trójfazowej, zabezpieczenie termiczne silnika po stronie użytkownika.

 

DANE TECHNICZNE
Maks. przepływ: 78,9 m3/h
Maks. wysokość podnoszenia: 20,9 m
Maks. głębokość zanurzenia: 20 m
Przetłaczane medium: Woda zanieczyszczona i ścieki
Swobodny przelot 50 mm
Zakres temperatury medium: + 50°C (+ 60°C krótkotrwale)
Przyłącze: od 2", DN50, DN65
Typ wirnika: kanałowy
Maks. liczba załączeń: 20/h
Stopień ochrony: IP 68
Klasa izolacji silnika: F
Zasilanie jednofazowe: 1x 220-240V 50Hz
Zasilanie trójfazowe: 3x 400V 50Hz / 3x 230V 50Hz na zapytanie
Maks. czas pracy na sucho: 10 min
Przewód zasilający z wtyczką: 10 m
Montaż: montaż przenośny na gruncie, stacjonarny ze stopą sprzęgającą
Certyfikaty: EN 12050-1 \ ATEX
Wersje specjalne na zapytanie: inne długości przewodu, inne napięcia i częstotliwości


Feka FXV to pompa zatapialna przeznaczona do odprowadzania ścieków z budynków użyteczności publicznej. Pompa posiada certyfikat zgodności z normą EN 12050-1 dotyczącą przepompowni ścieków zawierających fekalia, stosowanych w budynkach i ich otoczeniu. Odpowiednia do montażu w ustawieniu stacjonarnym za pomocą stopy sprzęgającej lub w ustawieniu przenośnym, jeśli pompa umieszczana jest bezpośrednio na dnie zbiornika. Wirnik Vortex o wysokiej sprawności z dużym swobodnym przelotem do 50 mm lub 60 mm. Pompa przeznaczona do medium z zawartością części stałych i długich włóknistych. Mniejsze wymiary pompy oraz króciec tłoczny z kołnierzem gwintowanym sprawiają, że jest to idealne urządzenie zamienne. Konstrukcja umożliwiająca łatwy dostęp do głównych podzespołów pozwala na szybkie prowadzenie prac konserwacyjnych. Wersje do pracy automatycznej z silnikami do 1,5 kW. Dostępna wersja ATEX do użytku w strefach zagrożonych wybuchem (Certyfikat ATEX: II2G Ex db k IIB T4 lub IEC EX: Ex db IIB T4 Gb).

KONSTRUKCJA CZĘŚCI HYDRAULICZNEJ
Korpus pompy i wirnik wykonane z żeliwa. Wał silnika ze stali nierdzewnej AISI 304. Podwójne uszczelnienie mechaniczne SiC-SiC/SiC-C w komorze olejowej, nie mające kontaktu z przetłaczanym medium, niezależne od kierunku obrotów. Króciec tłoczny z kołnierzem gwintowanym.

KONSTRUKCJA SILNIKA
Silniki dostępne w wersjach jednofazowych (MA / MNA) i trójfazowych (TNA). Rotor zamontowany na łożyskach smarowanych. Praca ciągła S1 z silnikiem w pełnym zanurzeniu. Praca na sucho przez maksymalnie 10 minut. Czujniki temperatury uzwojenia silnika z progiem zadziałania +130°C. Dławik kablowy zalany żywicą, przewód zasilający z szybkozłączem 07RN8-F. Wersje z silnikiem jednofazowym wyposażone w zintegrowany kondensator; wersje do 1,5 kW dostępne z wyłącznikiem pływakowym do pracy automatycznej. W wersji trójfazowej, zabezpieczenie termiczne
silnika po stronie użytkownika.

 

DANE TECHNICZNE
Maks. przepływ: 62,8 m3/h
Maks. wysokość podnoszenia: 19,6 m
Maks. głębokość zanurzenia: 20 m
Przetłaczane medium: Ścieki nieoczyszczone z zawartością części włóknistych, papieru lub tekstyliów
Swobodny przelot 50 mm lub 65 mm w zależności od modelu
Zakres temperatury medium: + 50°C (+ 60°C krótkotrwale)
Przyłącze: od 2", DN50, DN65
Typ wirnika: Vortex
Maks. liczba załączeń: 20/h
Stopień ochrony: IP 68
Klasa izolacji silnika: F
Zasilanie jednofazowe: 1x 220-240V 50Hz
Zasilanie trójfazowe: 3x 400V 50Hz / 3x 230V 50Hz tylko na zapytanie
Maks. czas pracy na sucho: 10 min
Przewód zasilający z wtyczką: 10 m
Montaż: montaż przenośny na gruncie, stacjonarny ze stopą sprzęgającą
Certyfikaty: EN 12050-1 \ ATEX
Wersje specjalne na zapytanie: inne długości przewodu, inne napięcia i częstotliwości


FEKA VS to zatapialne pompy wirowe z wirnikiem Vortex z odlewu stali, przeznaczone do tłoczenia wody zanieczyszczonej i śieków z zawartością cząstek stałych o średnicy do 50 mm. Uchwyt pokryty izolującą gumą. Wał silnika ze stali nierdzewnej AISI 316. Podwójne uszczelnienie mechaniczne z komorą olejową (olej nietoksyczny), węgiel/alumina po stronie silnika oraz węglik krzemu/węglik krzemu po stronie hydraulicznej. Silnik suchy, asynchroniczny, wodoszczelny, chłodzony tłoczonym medium. Rotor zamontowany na większych łożyskach kulkowych, smarowanych bezobsługowo, zapewniających cichą pracę i długą żywotność. Wersja jednofazowa wyposażona w zabezpieczenie termiczne i nadprądowe oraz kondensator pracy. W przypadku wersji trójfazowej, zabezpieczenie po stronie użtkownika. Konstrukcja zgodna z CEI 2-3 i CEI 61-69 (EN 60335-2-41).

DANE TECHNICZNE:
Stopień ochrony silnika:
IP 68
Klasa izolacji: F
Zasilanie: jednofazowe 220-240V 50 Hz; trójfazowe 400 V 50 Hz
Praca ciągła przy temperaturze medium: 35°C i w pełnym zanurzeniu.
Wersja jednofazowa może być doposażona w wyłącznik pływakowy, umożliwiający pracę automatyczną
Przewód zasilający: 10 m przewodu typu H07RN-F z wtyczką Shuko w wersji jednofazowej; 10 m przewodu typu H07RN-F w wersji trójfazowej.
Zakres wydajności: od 0 do 32 m3/h przy wys. podnoszenia do 14 m
Przetłaczane medium: nieagresywna woda zanieczyszczona i ścieki
Zakres temperatury medium: od 0°C do +35°C w gospodarstwie domowym (EN 60335-2-41),
od 0°C do +50°C dla innych zastosowań.
Maks. temperatura otoczenia: przy pracy z zanurzonym silnikiem +40°C
Maks. głębokość zanurzenia: 10 m
Montaż: stacjonarny lub przenośny, w pozycji pionowej.
Swobodny przelot: 50 mm


FEKA 2500 / 2700 to pompy zatapialne z wirkiniem Vortex, wykonane z żeliwa, przeznaczone do wody zanieczyszczonej i ścieków z zawartością cząstek stałych o śednicy do 62 mm. Korpus silnika, część hydrauliczna i wirnik wykonane z żeliwa EN GJL 200. Pojedyncze uszczelnienie mechaniczne po stronie hydraulicznej węglik krzemu/węglik krzemu, z komorą olejową. Silnik suchy, asynchroniczny, wodoszczelny. Rotor zamontowany na większych łożyskach kulkowych, smarowanych bezobsługowo, zapewniających cichą pracęi długą żywotność. Na zapytanie: komora olejowa z czujnikiem obecności wody. Wersja jednofazowa wyposażona w wyłącznik pływakowy umożliwiający pracę automatyczną. 
W przypadku wersji jednofazowej, kondensator dostarczany jest jako wyposażenie zewnętrznego sterownika z zabezpieczeniem prądowym i wtyczką Schuko.
W przypadku wersji trójfazowej, zabezpieczenie termiczne i nadprądowe po stronie użytkownika.

DANE TECHNICZNE:
Stopień ochrony silnika:
IP 68
Klasa izolacji: F
Praca ciągła w pełnym zanurzeniu.
W zakresie dostawy przewód zasilający 10 m H07RN-F.
Zakres wydajności: od 6 do 48 m3/h przy wys. podnoszenia do 17 m
Przetłaczane medium: nieagresywna woda zanieczyszczona i ścieki
Zakres temperatury medium: od 0° do + 40°
Maks. głębokość zanurzenia: 20 m
Montaż: przenośny, w pozycji pionowej
Swobodny przelot: 62 mm
W zakresie dostawy kołnierz PN 6, zgodny z UNI 1092.
Zawiesie: patrz AKCESORIA.