Pompy KC / KCV

KC / KCV to pompy do tłoczenia wody lub innego nieagresywnego i niewybuchowego medium oraz medium niezawierającego cząstek stałych i włókien. Przeznaczona do roztworow wody i glikolu w systemach klimatyzacji.

ZALETY:
Szeroki zakres zastosowania:
 dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i przewymiarowanych silników, typoszeregi KC i KCV można stosować w temperaturze otoczenia do 65°C oraz z medium o stężeniu glikolu do 40%.
Niezawodność: wszystkie komponenty zaprojektowano w taki sposób, aby zagwarantować żywotność wynoszącą co najmniej 50 000 godzin pracy (z wyjątkiem łożysk i uszczelnienia mechanicznego, których producent gwarantuje żwotność 25 000 godzin pracy w najbardziej wymagających warunkach).
Antykorozyjność: wszystkie komponenty mające kontakt z medium wykonane są z materiału termoplastycznego (polipropylen lub wzmocniony Noryl), a wał pompy wykonany jest ze stali nierdzewnej AISI 304.
Wygoda: korpus obracany o 90°C zwiększa możliwości montażowe. Część hydrauliczna (korpus, podpora uszczelnienia, wirnik, dyfuzor) w wykonaniu z technopolimeru wzmocnionego włóknem szklanym. Przedłużenie wału mające kontakt z medium wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304. Uszczelnienie mechaniczne węglik krzemu/grafit. O-ringi z EPDM. Silnik asynchroniczny, 2-biegunowy, z chłodzeniem zewnęrznym, do pracy ciąłej (S1).

DANE TECHNICZNE:
Maks. temperatura otoczenia:
65°C
Stopień ochrony silnika: IP 55
Klasa izolacji: F (przewód miedziany w izolacji o klasie H)
Zasilanie: trójfazowe 230-400 V/50 Hz
Łożysko kulkowe odporne na wodę i wilgoć.
Konstrukcja silnika: zgodna z EN 60335-2-41
Zakres wydajności: od 3 do 45 m3/h
Maks. wysokość podnoszenia: 24 m
Maks. ciśnienie robocze: 6.5 bar
Zakres temperatury medium: od -10 do +55°C
Maks. stężenie glikolu: 40%
Montaż: stacjonarny lub przenośny, w pozycji poziomej.
Maks. temperatura otoczenia: 65°C
Wersje specjalne na zapytanie: Inne napięcia i/lub częstotliwości.