Pompy KV

KV 3 / KV 6 / KV 10 to pionowe wielostopniowe pompy wirowe. Korpus części tłocznej/ssącej wykonany z żeliwa odpornego na korozję. Wirniki, korpusy dyfuzorów i dyfuzory z technopolimeru. Płaszcz pompy i pierścienie bieżne ze stali nierdzewnej AISI 304. Wał pompy ze stali nierdzewnej AISI 416, tuleje przesuwne ze stali nierdzewnej AISI 316. Przesuwne tuleje łożyskujące z brązu, samosmarujące przetłaczanym medium. Uszczelnienie mechaniczne węgiel/ceramika. Połączenie części hydraulicznej z silnikiem poprzez sztywne sprzęgło. W standardowym zakresie dostawy gwintowane przeciwkołnierze. Silnik indukcyjny, zamknięty, z chłodzeniem zewnętrznym. Rotor zamontowany na większych łożyskach kulkowych, zapewniających cichą pracę i długą żwotność. Zintegrowane zabezpieczenie termiczne i przed przeciążeniem oraz kondensator pracy w wersji jednofazowej. W przypadku wersji trójfazowej, zaleca się zastosowanie odpowiedniego zabezpieczenia przed przeciążeniem, zgodnego z obowiązującymi przepisami.

DANE TECHNICZNE:
Zakres wydajności:
od 1,8 do 13,5 m3/h przy wys. podnoszenia do 139 m
Zakres temperatury medium: od 0°C do +35°C do stosowania w gospodarstwie domowym; od -15°C do +110°C dla innych zastosowań.
Przetłaczane medium: czyste, wolne od części stałych i abrazyjnych, nielepkie, nieagresywne, nieskrystalizowane, neutralne chemicznie, bliskie charakterystyce wody.
Maks. temperatura otoczenia: + 40°C
Maks. ciśnienie robocze: 18 bar (1800 kPA)
Stopień ochrony silnika: IP 55
Klasa izolacji: F
Montaż: stacjonarny, w pozycji pionowej.