Pompy KVC

KVC / KVCX to pionowe wielostopniowe pompy wirowe przeznaczone do małych i średnich instalacji zaopatrzenia w wodę. Odpowiednie do stosowania w zestawach do podnoszenia ciśnienia, w instalacjach zasilających zbiorniki wyrównawcze, w systemach nawadniania deszczowego, p.poż, w systemach myjących oraz do tłoczenia kondensatu i wody chłodzącej. Cechują się innowacyjną i wytrzymałą konstrukcją. Korpus części tłocznej/ssącej wykonany z technopolimeru, a przyłącza ssące i tłoczne typu IN-LINE wyposażone w gwintowaną metalową wkładkę. Wirniki, korpusy dyfuzorów i dyfuzory z technopolimeru. Zewnętrzny płaszcz pompy, pierścienie bieżne i tarcza uszczelnienia ze stali nierdzewnej AISI 303. Uszczelnienie mechaniczne węglik krzemu/krzem, zamontowane na przedłużeniu wału silnika ze stali nierdzewnej AISI 303. Silnik asynchroniczny, zamknięty, z chłodzeniem zewnętrznym. Rotor zamontowany na większych łożyskach kulkowych, smarowanych bezobsługowo, zapewniających cichą pracę i długą żywotność. Wersja jednofazowa wyposażona w zintegrowane zabezpieczenie termiczne i przed przeciążeniem oraz kondensator pracy. Zabezpieczenie wersji trójfazowej - po stronie użytkownika. Konstrukcja zgodna z normami CEI 2-3/ CEI 61/69 (EN 60335-2-41).

DANE TECHNICZNE:
Stopień ochrony:
IP 55
Klasa izolacji: F
Zasilanie: jednofazowe 220-240 V / 50 Hz; trójfazowe 230-400 V / 50 Hz
Zakres wydajności: od 50 do 200 l/min. przy wys. podnoszenia do 113 m
Przetłaczane medium: czyste, wolne od części stałych i abrazyjnych, nielepkie, nieagresywne, nieskrystalizowane, neutralne chemicznie, bliskie charakterystyce wody.
Zakres temperatury medium: od 0°C do +35°C do stosowania w gospodarstwie domowym (EN 60335-2-41); od 0°C do +40°C dla innych zastosowań.
Maks. temperatura otoczenia: +40°C
Maks. ciśnienie robocze: 12 bar (1200 kPa)
Montaż: w pozycji poziomej lub pionowej; z silnikiem zawsze nad częścią hydrauliczną.
Wersje specjalne na zapytanie: inne napięcia i/lub częstotliwości.